26 Mayıs 2024

Singleton: “Anadolu Efes ile Yola Devam Etmek İsterim.”

Anadolu Efes ile başarılı bir sezonu geride bırakan Birleşik Amerikalı forvet Chris Singleton, Yunan sitesi SDNA’ya geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Geçen yaz Anadolu Efes’e katılan Singleton, koç Ataman’ın sistemine hızlıca adapte olmuş ve takımın önemli bir parçası haline gelmişti. Singleton verdiği röportajda, yeni sezonda da yola lacivert beyazlılar ile devam etmek istediğini dilet getirdi.

İşte Singleton’ın açıklamaları:

Anadolu Efes’le kontratım devam ediyor ama kulübün çıkış opsiyonu var. Ben kalmak istiyorum ama kulübün benle ilgili olarak ne hissettiğini bilmiyorum. Ayrıca yaşadığımız sürece bağlı olarak ekonomik olarak da kulübün karşı karşıya kaldığı durumu tam olarak bilmiyorum. Çok iyi bir sezon geçiriyorduk, hepimiz Anadolu Efes’te şansımızı bir kez daha kullanmak isteriz.

SDNA

2.03 metre boyunda olan 30 yaşındaki Singleton, bu sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 28 maçta ortalama 7.8 sayı, %45.1 3sayı, 4.4 ribaund, 1.0 asist, 1.3 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti.

Moerman’nın sakatlığının ardından takıma sezon başında katılan ve 1+1 yıllık kontrat imzalayan Singleton, kariyerinin ikinci baharını yaşadı lacivertli beyazlı formayla. Koç Ataman’ın sisteminde 4 numaraların ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bu durum Singleton’a da çok yaradı. Tecrübeli oyuncunun opsiyonunun da kullanılacağını ve yeni sezonda da takımda kalacağına kesin gözüyle bakılıyor.