2 Mart 2024
Euroleague

Euroleague İptalinde Oyuncular Birliği Toplantısı Etkisi

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada durma noktasına gelen spor faaliyetleri, Euroleague mücadelelerini de etkiledi.  

Euroleague mücadelelerinde koronavirüs salgını sebebiyle alınan iptal kararında Oyuncular Birliği toplantısı büyük anlamda etkili oldu. Toplantıda başlıca konuşulan meselelerden biri de sakatlık korkusu oldu. Yaklaşık olarak 3 ay boyunca idman yapamayan sporcuların, başlanacak ligin sonrasında yaşayacakları sakatlıkları büyük endişelere neden oldu. Söz konusu tabloda ise sporcuların iki gün arayla maç oynamasına büyük bir tehlike gözüyle bakıldı.  

Euroleague oyuncuları tarafından kurulmuş olan ve başkanlığında Fenerbahçe Beko ekibinin efsane oyuncusu Datome’nin yer aldığı Oyuncular Birliği, mücadelelerin iptal edilme kararında etkili oldu.  

Önceki haftada gerçekleşen Euroleague yönetiminin yer aldığı toplantıya ise her takımdan yalnızca iki oyuncu katılmıştı.  

Sakatlık Endişesi İptale Neden Oldu  

Anadolu Efes ekibi adına kaptan Doğuş ve Dunston, Fenerbahçe Beko ekibi adına da kaptan Melih ve Datome’nin katıldığı toplantıda, çok sayıda isim de görüşlerini aktardı.  

Görüşlerini aktaranlar arasında Shengelia, Clyburn, Carooll gibi isimler yer aldı. Ve söz konusu toplantının sonucunda oyuncuların asıl endişelerinin virüs değil, sakatlık olduğu sonucuna varıldı. Bu doğrultuda Euroleague yönetiminin ve ligin devamında ev sahipliği yapacak ülkelerin güvenlikleri ile virüsten korunabilecekleri belirtildi. Fakat 3 ay kadar süredir antrenman yapamayan sporcuların, 2 gün arayla maça çıkmalarının ciddi sakatlıklara neden olması sebebiyle liglerin iptal edildiği öğrenildi. 

Güncel Yazılar