20 Haziran 2024

Adams ile Birçok Euroleague Takımı İlgileniyor

Kariyerine Çin Ligi’nde devam eden tecrübeli guard Darius Adams‘ın tekrar Turkish Airlines Euroleague sahnesine dönmesi gündemde.

2019-20 sezonunun akibeti henüz belli olmamışken Euroleague takımlarının çoğu yeni sezon için kadro yapılanma çalışmalarına başladılar. Tecrübeli guardı listelerine almış olan takımlar ise Kirolbet Baskonia, Olympiakos ve Maccabi Tel Aviv.

Geçtiğimiz sezonlarda da Çin Ligi’nden Avrupa’ya geri dönüş için adı bir çok takımla anılan Adams, parayı tercih edip bol sıfırlı kontratlarla Çin’de kalmayı tercih etmişti.

1.88 metre boyunda olan 31 yaşındaki tecrübeli guard Birleşik Amerika vatandaşı olsa da Bulgar pasaportuna da sahip. Son olarak forma giydiği Qingdao Eagles takımında sezon askıya alınana kadar 29 maçta forma giyerken 34.9 sayı, 8.1 ribaund, 5.9 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Euroleague sahnesinde ise son olarak 2015-16 sezonunda Baskonia forması ile boy göstermiş, 13.2 sayı, 2.2 ribaund, 4.1 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Adams Euroleague’den uzun süredir uzakta ve bu nedenle zaten vasat olan savunmasının daha da düşmüş olduğu bir gerçek. Diğer taraftan işin hücum tarafında ise halen Euroleague’de bir çok takıma liderlik edip hem skor konusunda hem de organizasyon konusunda çok değer katabilecek bir isim. Deliciliği, sürati ve etkili şutları ile elit skorerlerden biri olabilecek seviyede. Onun saf bir oyun kurucu olmadığını da söylemek gerekli, onu daha çok skorer, bitirici olarak kullanmayı tercih edecek bir takıma gitmesi her iki tarafın da kazanmasını sağlayacaktır.