27 Mayıs 2024
Pınar Karşıyaka

Pınar Karşıyaka Oyuncularından Açıklama

Pınar Karşıyaka Basketbol Takım kaptanı Semih Erden ve Metecan Birsen, sürece ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Pınar Karşıyaka Spor Kulübü’nün resmi sosyal medya hesabındaki yayına katılan Semih Erden ve Metecan Birsen, önemli açıklamalarda bulundu. 5 soru 5 cevap isimli yarışma programına konuk olan iki milli sporcu, bir haftalık yarışın sonucunda finale kalan yarışmacılarla yarıştılar.

Koronavirüs salgını sebebiyle basketboldan uzak kalmış olduğu süreci zorlu olarak ifade eden Metecan Birsen, bu süreçte kendisini ise motive etmeye çalıştığını söyledi. Bireysel olarak antrenmanlarına evden devam ettiğini belirten milli basketbolcu, sürecin de bir an önce bitmesini beklediğini vurguladı.

Şampiyon Olabilirdik

Takım olarak iyi bir sezon geçirdiklerini de ekleyen sporcu, yaşanan sürecin ise moral bozduğunu ekledi. Antrenman ve maç sayısı fazla olduğu için ise kendilerine pek vakit ayıramadıklarını, bu dönemde ise bunu başardıklarına dikkat çekti. Bundan sonrasında ise bitmiş bir sezon olduğu için, gelecek sezona sağlıkla başlamayı umduklarını ekledi.

Kendisi için ilk kez bu tarz bir uzun ara yaşadığını söyleyen Semih Erden de, güzel giden bir sezona sahip olduklarını belirtti. Şampiyonluğa kadar uzanacak bir sürecin ise olağanüstü bir durum sebebiyle gerçekleşmediğine değindi. Sağlığın olmadığı bir yerde hiçbir şekilde hiçbir şeyin olmadığını da söyleyen milli basketbolcu, bu süreçte ders çıkarmak adına da dileklerde bulundu.

Güncel Yazılar