Nymburk Koçu Amiel’den Koç Sarıca’ya Övgü Dolu Sözler!

FIBA Şampiyonlar Ligi Final 8 turnuvası öncesinde medya günü düzenlendi.

Temsilcimiz Pınar Karşıyaka‘nın rakibi Nymburk‘un İsrailli koçu Oren Amiel yaptığı açıklamalarda koç Ufuk Sarıca ile ilgili övgü dolu ifadeler kullandı:

Bizim takımımızda ‘kendimize acımak yok’ diye bir sloganımız var. Bazı şeyleri değiştiremezsiniz, yaşadıklarınızla başa çıkmak zorundasınız. Herkes de takımda birisi oynayamıyorsa başka birinin sorumluluk alması gerektiğini biliyor. Biz her gün böyle yaşıyoruz. Eksiklerimizin olduğu dönemde de eksiklerimizi düşünmedik, sadece nasıl oynayacağımızı bulduk. Her zaman bunu yapıyoruz. Aynı sistemde oynadık. Diğer oyuncuların çıkıp böyle oynamaya devam etmesi önemliydi.

Karşıyaka çok yetenekli, kaliteli ve deneyimli bir takım. Ben, Ufuk Sarıca‘nın deneyimine belki 10 yılda bile erişemem. Muhtemelen oyun tarzını dikte eden taraf, onlar olacak. Burada bir sır olacağını düşünmüyorum. İki takım da birbirini çok iyi tanıyor. Küçük dokunuşlar yapılacak. Günün sonunda Karşıyaka, çok deneyimli ve kaliteli oyunculara sahip. Biz de bu sınava hazırız. Kolay olmayacak ama kesinlikle savaşacağız.

FIBA Şampiyonlar Ligi