29 Mayıs 2024
Maurizio Gherardini

Maurizio Gherardini Basketbola İlişkin Konuştu

Fenerbahçe Beko Genel Menajeri olan Maurizio Gherardini, sosyal medya üzerinden canlı bağlantıya katılarak merak edilen soruları cevapladı.

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de de 19 Mart gününden itibaren, liglerin tamamı süresiz olarak askıya alınmıştı. Salgının kontrol altına alınmasının ardından ise futbol liglerinin 12 Haziran itibariyle başlamasına karar verildiği açıklandı.

Basketbol liglerinin ise ne zaman başlayacağına dair henüz net bir bilgi söz konusu değil. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yapılacak açıklama beklenirken, Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini de sosyal medya bağlantısı üzerinden canlı yayına katıldı.

Türkiye’de futbol liglerinin başlatılmasına karar verildiğini belirten Gherardini, basketboldaki durumların da birkaç gün içerisinde belli olacağının altını çizdi. Bu süreçte ise akıllarında bazı sorular olduğunu hatırlatarak, gelecek günlerde tüm soruların da daha iyi cevaplanacağını belirtti.

24 Mayıs’a Kadar Bir Karar Verilecek

EuroLeague’in de ne zaman başlayacağına dair bilgilerinin olmadığını ekleyen Genel Menajer, her şeye 24 Mayıs’ta karar verileceğine dikkat çekti.

Fenerbahçe Beko ekibinin genel sezon değerlendirmesine ilişkin de konuşan Gherardini, bir sezonu değerlendirebilmek adına sonunu görülmesi gerektiğinin de altını özellikle çizdi.

Yavaş başlamanın ise endişelendirilmesine gerek kalmayacağını söyleyen sarı lacivertli menajer, çok sorun olduğunu ve bu süreçte de bunlarla uğraştıklarını ifade etti. İki kritik ve uzun sakatlığın olduğunu da vurgulayarak, zorlu döneme rağmen bile kupa kazanmayı başardıklarını da gururla ekledi.