29 Mayıs 2024

Gazprom Euroleague’in Yeni Sponsoru Olmaya Aday!

Covid-19 salgını nedeniyle bir çok sektör ekonomik anlamda zor günler geçirmeye başladı ve bu finansal etkinin daha da uzun sürmesi bekleniyor. Ciddi zarar gören sektörlerden biri de kuşkusuz hava ulaşımı.

Ülkemizin ve dünyanın önemli hava yolu şirketlerinden biri olan, Euroleague‘in de 2010 yılından bu yana, tam 10 yıldır ana sponsoru olan Türk Havayolları (THY), gelen haberlere göre bu sezon sonunda bitecek sponsorluk sözleşmesini uzatamayacağını ligin yönetimine bildirmiş durumda.

2010 yılında taraflar arasında imzalanan 5+5 yıllık sözleşmenin daha ilk dönemi bitmeden, 2013 yılında, taraflar anlaşarak ikinci 5 yıllık opsiyonun da kullanılacağını belirtmişlerdi.

Sözleşmenin 2020 yılında sona ereceğini bilen Rusya’nın uluslarası doğal gaz şirketi Gazprom zaten çalışmalarına 2019 yılından itibaren başlamıştı. Pandeminin THY’yi ekonomik anlamda ciddi şekilde etkilemesinin ardından Rus şirketin isminin çok daha fazla ön plana çıktığı ve yakın zamanda tarafların masaya oturarak uzun dönemli bir ana sponsorluk anlaşmasına imza atacakları söyleniyor.