17 Haziran 2024
Turgay Büyükkarcı

Turgay Büyükkarcı Alınan Lig Kararını Değerlendirdi

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm liglerin 19 Mart günü askıya alınma kararına ilişkin Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan beklenen açıklama geldi. Alınan karara göre basketbol liglerinde kalan maçlar oynanmayacak ve şampiyon da belirlenmemiş olacak. Konuya ilişkin ilk değerlendirme ise Pınar Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ile geldi.

 

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından liglerin geleceğine ilişkin kararı değerlendiren Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı, alınan karara saygı duyduklarını belirtti. Turgay Büyükkarcı, liglerin sonlandırılması kararına da destek verdiklerini söyledi.

 

Kulübün resmi internet sitesi üzerinden açıklama yapan başkan, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından alınan karara dair yorumda bulundu. Bu kararın sporcuları, antrenörleri, çalışanları ve taraftarı korumaya yönelik alındığının altını çizdi. Alınan kararı da desteklediklerini ve saygı duyduklarını özellikle vurguladı.

 

Muhteşem Bir Performans Sergiledik

 

Lig’de de lider Anadolu Efes ekibinin ardından ikinci sırada yer alan Pınar Karşıyaka ekibi idi. Takımının sırasını da değerlendiren kulüp başkanı, hem de ligde hem de Avrupa Kupası’nda bu sezonun başından beri muhteşem bir performans sergilendiğini ifade etti. Bütçe ile oranlandığında da elde edilen başarının ligin zirvesinde yer aldığını belirtti. Takımının tüm otoritelerin favorisi haline geldiğini de ekleyen Büyükkarcı, bu süreçte emeği geçen herkese de teşekkür dileklerinde bulundu.

Güncel Yazılar