19 Temmuz 2024

Sarıca: “Gönül İsterdi ki Ligi Oynayarak Tamamlayalım Ancak Her Şeyin Başı Sağlık.”

Pınar Karşıyaka‘nın ve A milli takımımızın başarılı koçu Ufuk Sarıca, Türkiye Basketbol Federasyonu’nunun ligleri sonlandırma kararı ile ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Koç Sarıca, coronavirüs salgını nedeniyle TBF’nin ligleri şampiyon ilan etmeden ve küme düşme olmadan sonlandırma kararını doğru bulduğunu dile getirdi. Salgınla mücadele sürecinde henüz normal düzene geçilmediği için verilen kararın doğru olduğunu kaydeden Sarıca şu ifadeleri kullandı:

Elbette sezonun yarıda kalması üzücü, verilen emekler, yapılan yatırımlar var. Ancak öncelik sağlık. Bu süreçte oyuncular, teknik adamlar, idareciler, sektörde çalışanlar var, onların sağlığı riske edilemezdi.

AA

Sarıca, Pınar Karşıyaka olarak kendi açılarından çok iyi giden bir sezon olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

Ligde uzun süre lider olarak yolumuza devam ettik. 23. haftanın ardından da 2. sırada yer alıyorduk. FIBA Europe Cup’ta da yarı finale yükselmiştik. Elbette daha fazla hayalimiz vardı. 3 sene aradan sonra Karşıyaka’ya ve ING Basketbol Süper Ligi’ne de yeni bir heyecan getirmiştik. Gönül isterdi ki ligi oynayarak tamamlayalım ancak her şeyin başın sağlık. Bu süreçte başta sağlık çalışanları olmak üzere özverili çalışan herkese teşekkür ederim. İnşallah önümüzdeki sezonu sağlıklı bir şekilde açarız.

AA

Bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 23 haftalık süreçte 20 galibiyet ve 3 yenilgi alan Pınar Karşıyaka, yakaladığı yüzde 87’lik galibiyet oranıyla normal sezonlar içinde en başarılı sezonunu geçiriyordu. Yeşil-kırmızılı ekip, 2013-2014 sezonunda yüzde 77’lik galibiyet oranı yakalamıştı. Pınar Karşıyaka o sezonu 30 maçta 23 galibiyet ve 7 mağlubiyetlik performansıyla tamamlamıştı.