Daçka’nın Maçları Erteleniyor!

Ülkemizi FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsil eden ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Darüşşafaka‘da Covid krizi patlak verdi.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre hem takımda hem de teknik kadroda testleri pozitif çıkan isimler var maalesef.

Bu gelişmenin ardından Daçka, FIBA ile iletişime geçerek Çarşamba günü oynayacakları Hapoel Holon maçının ertelenmesini istedi. Eş zamanlı olarak da İsrail kulübü ile bağlantı kurup boş yere seyahet etmemeleri konusunda uyardılar. FIBA da bu isteği kabul ederek maçı erteledi.

Diğer taraftan Daçka’nın BSL’de haftasonu oynaması gereken Büyükçekmece maçı da ileri bir tarihe ertelenecek.

Başta ilgili oyuncu ve antrenörler olmak üzere tüm Darüşşafaka ailesine geçmiş olsun diyoruz, umarız en kısa zamanda süreci atlatıp sağlıklı bir şekilde maçlara devam ederler.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekildeydi:

20 Ekim 2021 Çarşamba günü Volkswagen Arena’da oynacağımız Hapoel U-Net Holon ve 24 Ekim 2021 Pazar günü Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda oynayacağımız Büyükçekmece Basketbolk karşılaşmaları, yapılan rutin testler sonucunda takımımızda ve teknik kadromuzda rastlanan Covid-19 vakaları sebebi ile ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Hapoel U-Net Holon karşılaşması için bilet alan taraftarlarımızın biletleri müsabakanın oynanacağı tarihte geçerli olacaktır.
Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Darüşşafaka Spor Kulübü