20 Nisan 2024
Zeljko Obradovic

Zeljko Obradovic İle İlgili Açıklama Geldi

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle liglerin ertelenme kararının ardından, Fenerbahçe Beko ekibinin Başantrenörü Zeljko Obradovic, ülkesine dönme kararı almıştı. Basketbol koçunun sarı lacivertli takımdan ayrılacağına ilişkin ise çeşitli iddialar ortaya atılmış ve gündem oldu.

Teknik ismin Fenerbahçe Beko ekibinden ayrılmasına ilişkin iddialara yönelik, sözleşmesi varken başka bir takımla görüşme yapmayacağını belirterek cevap vermişti. Fakat konunun tam anlamıyla netlik kazanmaması, taraftar için merak konusu oldu. Duruma ilişkin açıklama ise Fenerbahçe Beko Genel Menajeri i’den gelMaurizio Gherardindi.

Zeljko Obradovic ile ilgili açıklama yapan Genel Menajer Maurizio Gherardini, basketbol koçu ile ilgili her şeyin birkaç gün içerisinde netleşeceğini ifade etti.

Katılmış olduğu canlı yayında konuşan Gherardini, sözleşmesi bu sezon tamamlanmış olan antrenörün, takımda devam edip etmeyeceğinin de netleşeceğini söyledi.

Kulüp Bu Sözleri Değerlendiriyor

Menajer, birkaç gün içerisinde Sırp hocanın Fenerbahçe Beko ekibi ile sözleşmesinin yenilenip yenilenmeme hususunun netliğe kavuşacağı söyledi.

Basketbol koçunun vermiş olduğu mesajların da çok kıymetli ve önemli olduğunu söyleyen Gherardini, kulübün de bu sözleri ciddi olarak değerlendirdiğini bildiğine dikkat çekti.

Obradovic ise, yeni sezona ilişkin kontrat imzaladığı yönünde çıkan haberlere ilişkin olarak, ne Fenerbahçe’den nede başka bir kulüpten hiçbir yetkili ile görüşmesi olmadığını belirtmişti. Ayrıca kariyeri sürecinde de kontratı devam ederken, hiçbir kulüple görüşmediğine dikkat çekmişti.