20 Nisan 2024

Sırbistan Devlet Başkanı Euroleague ve EuroCup’ın Final Turnuvalarına Ev Sahipliği Yapmak İstediklerini Söyledi

Sırbistan Devlet Başkanı Aleksandar Vucic, hem Turkish Airlines Euroleague hem de 7DAYS EuroCup‘da planlanan final turnuvalarına ev sahipliği yapmak istediklerini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığım üzere Belgrad şehri, Atina, Köln ve Kaunas ile beraber Euroleague yönetiminin 2019-20 sezonunu final turnuvası ile tamamlamak istediği aday şehirlerden biri.

Nova.rs’ye konuşan başkan Vucic olası ev sahipliği hakkında şu açıklamaları yaptı:

Hem Kızıl Yıldız hem de Partizan kulüpleri ile 2 organizasyonun final turnuvasını düzenlemek üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Belgrad ve Novi Sad şehirlerinde 3000 kişinin konaklayabileceği sayıda uygun otelimiz var.

Bildiğiniz gibi hem Euroleague hem de EuroCup’da 2019-20 sezonu coronavirüs salgını nedeniyle askıya alınmış durumda. Euroleague yönetimi sezonu tamamlamak için ana senaryosunu belirledi ve kalan maçları tek bir şehirde yeni bir formatta, final turnuvası şekilde oynatmak istiyor. Her iki organizasyon için de oynanacak bu turnuvalara ev sahipliği yapacak şehri yakın zamanda açıklamaları bekleniyor.

Kızıl Yıldız sezon askıya alındığında 14.sırada yer alıyordu ve play-off potasının 2 adım gerisinde kalmışlardı. Partizan ise EuroCup’da adını son 8 takım arasına yazdırmış ve Rus ekibi Unics Kazan ile eşleşmişti.