26 Mayıs 2024

Kontratındaki “Özel Madde” Majestlerini Tanımlıyor Adeta!

Majesteleri Michael Jordan, sadece yetenekleri ile değil karakterleri ve rekabetçi kimliği ile de tarihin en iyi sporcularından biri olarak kabul ediliyor.

MJ, kariyeri boyunca her hedefe istediği yoldan başarılı şekilde ulaşmış bir oyunca. Doğal olarak Chicago Bulls yönetimi de onun kariyeri boyunca takımda kalması için maddi manevi elinden gelen herşeyi yaptı.

İşte bu manevi noktalardan biri var ki belki de maddi şartlardan bile daha çok dikkat çekiyor. Jordan’ın kontratında yer alan “Basketbol Sevgisi” isimli maddeye göre süper yıldız istediği zaman istediği yerde basketbol oynayabiliyordu.

Sports Illustrated’ın haberine göre Michael Jordan’ın kontratında yer alan maddenin detayları şu şekildeydi:

Michael Jordan’ın kontratında “Basketbol Sevgisi” isimli bir madde vardı ve bu yıldız oyuncunun istediği zaman istediği yerde basketbol oynayabilmesini sağlıyordu. Bulls ile Jordan arasında hiçbir zaman ciddi kontrat pazarlıkları olmadı. Jordan istediği zaman istediği yerde basketbol oynayabilmesini sağlayacak bir maddenin kontrata eklenmesini istedi ve Bulls bunu kabul etti. NBA takımları genellikle oyuncularının özellikle yaz döneminde sakatlanmamaları için basketbol oynamaktan uzak durmasını isterler. Ancak kimse Michael Jordan’ın basketbol oynamasına engel olamazdı.

Sports Illıstrated & Eurohoops

Bildiğiniz üzere sporcuların çoğu sakatlıklardan korunabilmek için profesyonel ortamlar dışında, özellikle sezonun ardından ya da aralarda ayır kurumu etkinlikleri gibi organizasyonlarda yer almak istemezler. Ama işte Jordan bu çoğunluğun dışında kalan bir oyuncuydu, bu da onun ne kadar özel bir karakter olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatıyor. Her maçında bizlere taşıdığı amatör ruhu, kazanma isteğini de aşılayan Majesteleri, saha dışında da gönülleri fetheden, süper yıldız kelimesinin tam olarak altını dolduran bir isimdi. Bu nedenle de her zaman tarihin en iyisi olarak anılacak.