26 Mayıs 2024
Michael Jordan

Michael Jordan’ın Ayakkabıları Satışa Çıktı

Amerikan Basketbol Ligi NBA’in yıldızlarından biri olan Michael Jordan bu kez maçta giydiği ayakkabıları ile gündem oldu. Efsane basketbolcunun Chicago Bulls ekibindeki ilk sezonunda giymiş olduğu imzalı ayakkabıları açık artırma ile 560 bin Dolar’a sahibini buldu.

Amerikan Basketbol Ligi olan NBA denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Michael Jordan, ayakkabıları ile de gündem olmayı başardı. Efsane NBA yıldızının Chicago Bulls’taki ilk sezonunda giymiş olduğu imzalı ayakkabıları, açık artırma ile satışa sunuldu. Başarılı sporcunun ayakkabıları 560 bin Dolar’a da sahibini buldu.

Basketbol hatıraları efsanelerin terlettiği parçalarla değer bulmaya devam ediyor. NBA yıldızı ve basketbolun devleri arasında da bilinen Michael Jordan’ın 1985 yılında Chicago Bulls forması ile giydiği ayakkabıları açık artırmada satışa sunuldu.

560 Bin Dolarla Rekor Fiyat

Amerikan Basketbol Ligi’ndeki ilk sezonunda giymiş olduğu imzalı ayakkabılar, müzayede şirketi olan Sotheby’nin internet sitesi üzerinden gerçekleşti.

Bu konuyla son derece yakından ilgili olan koleksiyoner Jordan Geller’in 2012 yılından bu zamana kadar sahip olduğu Amerikalı yıldızın maç ayakkabısı da 560 bin dolara alıcı buldu.

Beklenen fiyatın 4 katı fazlası olarak satışı yapılan ayakkabılar aynı zamanda müzayede de sayılan bir çift ayakkabı için de en yüksek fiyata ulaştı. Ve böylelikle Jordan’ın ayakkabıları bile rekor kırmayı başardı.

Güncel Yazılar