26 Mayıs 2024
NBA

NBA Maçları 22 Temmuz’da Başlıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan NBA liginin 2019-2020 sezonunun kalan kısmının fantastik bir dünyada farklı bir atmosferde oynanacağı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre ise 22 Temmuz tarihi itibariyle Amerikan Basketbol Ligi’nde maçlar yeniden başlanmaya hazırlanıyor.

Koronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülke Amerika Birleşik Devletleri oldu. Bu durumdan en fazla etkilenen ise spor dünyası oldu.

Salgın nedeniyle 11 Mart itibariyle askıya alınan liglerin devamının ne olacağı büyük bir merak konusu olmuştu. Edinilen bilgilere göre maçların başlangıç tarihinin ise 22 Temmuz olduğu öğrenildi.

Belli kısıtlamalar dahilinde gerçekleştirilmekte olan antrenmanlarla maçlara hazırlanan basketbol ekipleri, yayınlanacak olan rehbere göre de idmanlarını başlatacaklar. Haziran ayının başlangıcında büyüyecek olan idmanların sonrasında ise maçların Temmuz’un son haftasına gelindiğinde başlayacağı konuşuluyor.

Kolej Basketbolu Ortamı Olacak

Salgın sebebiyle NBA’de kalan maçların da tek bir merkezde oynanmasına karar verildi. Yönetim de bunun için Orlando’daki Disney World’un seçildiğini ve konuya dair gerekli görüşmelerin yapıldığını söyledi.

Fantastik bir dünyanın ev sahipliği yapacağı NBA maçlarının oynanacağı yerde 3 tane de salon bulunuyor. 8 bin ve 5 bin kişilik kapasiteye sahip olan bu salonlarda, maçların ise seyirci olmadan oynanacağı bildirildi.

Bu sezonun tamamlanması için NBA’de kolej basketbolu ortamının olacağı öğrenilirken, bin 200 kişilik kapasiteye sahip olan üçüncü salonda da antrenmanların yapılacağı duyuruldu.

Güncel Yazılar