12 Ağustos 2022

Kyrie Irving Mağlubiyetin Sorumluluğunu Üzerine Aldı

NBA play-offlarında doğu konferansı çeyrek final serisi üçüncü maçında evinde Boston Celtics’e 109-103 yenilerek seride 3-0 geriye düşen Brooklyn Nets’te Kyrie Irving son iki maçta performansıyla hayal kırıklığı yarattı.

Serinin ilk maçında TD Garden’da son topta Jayson Tatum’un basketiyle 115-114 kaybeden Brooklyn Nets cephesinde, Irving 12/20 saha içi isabeti ve yayın gerisinden 6/10 isabetle 39 sayı üreterek yıldızlaşmıştı. Fakat son iki maçta yıldız oyuncu saha içinden 9/30 isabetle sadece %30 ile oynayarak 26 sayı üretebildi. Özellikle son çeyreklerde sorumluluk almaktan kaçınan Kyrie, maçın ardından yaptığı açıklamada mağlubiyetin sorumluluğunu üzerine aldı.

Kyrie Irving Kevin Durant Son Çeyrek Performansı Üçüncü Maç

“Mağlubiyetin sorumluluğunu benim üzerime yükleyebilirsiniz. Bugün iyi oynayabilme, oyunu kontrol edebilme, hücumda üretkenlik sağlama ve mümkün olduğunca az top kaybı yapma gibi konularda iyi değildim. Ayrıca 5 faul de aldım, bu sebeple sorumluluğu üstleniyorum.”

Eurohoops

Brooklyn Nets, Boston Celtics’in baskılı ve sert savunması karşısında seri genelinde iki süper yıldızı Kevin Durant ve Kyrie Irving’den beklediği skor katkısını alamadı. Celtics karşısında son periyotlarda iki süper yıldız son iki karşılaşmada sadece 3/14 isabetle 14 sayı üretebildi.

Kyrie Irving Kevin Durant Son Çeyrek Performansı İkinci Maç

Seri genelinde rakibin fizikli kanatlarıyla eşleşmekte sıkıntı yaşayan Nets cephesinde dördüncü maçta Ben Simmons’ın parkelere dönmesi bekleniyor. Onun gelişiyle beraber hem ekstra bir top yönlendirici hem de fizikli bir kanata kavuşacak Nets serinin gidişatını değiştirmeye çalışacak.