19 Haziran 2024
Fenerbahçe

Fenerbahçe’de Gelecek Sezon Kadrosu Belli Oldu

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle basketbol liglerinin tamamının tescil edilmesine karar verildiği açıklanmıştı. Bu sezonu şampiyon belirlemeden kapatan ekipler, gelecek sezonun kadrolarını açıklamaya başladı.

Fenerbahçe Öznur Kablo Basketbol Takımı da 2020-2021 sezonunda kadrosunda yer alacak isimleri resmen açıkladı. Kadınlar EuroLeague’de 2019-2020 sezonunda yılın koç ödülünü kazanan Victor Lapena ile 1 yıl daha sözleşme imzalandığı öncelikli olarak duyuruldu. Bunun yanı sıra sarı lacivertli kulüp, kadın basketbolunun en önemli yıldızlarından biri olan Kayla McBrideve de kadroya alındı. Ve 2020 WNBA Draftı’nın iki numarası Satou Sabally ile de anlaşmaya varıldığı duyuruldu.

Jasmine Thomas İle Anlaşıldı

Fenerbahçe Beko, öncesinde açıklanmış olan 2020-2021 sezonu hedefleri ve bütçesi çerçevesinde kadronun oluşturulduğu da yine belirtilmişti. Öte yandan sarı lacivertli takımda kaptan olarak görev alan Tuğçe Canıtez ve milli sporcu Olcay Çakır Turgut ile 1 yıllık sözleşmelere daha imza atıldığı duyuruldu.

Sarı lacivertli takımda forma terleten Sevgi Uzun’un da takımda kaldığı bilgisi verilirken, Türk vatandaşlığı bulunan Amerikalı sporcu Kiah Stokes’in de yeni sezon kadrosunda olacağı bilgisi verildi.

Sarı kanarya ekibinin yıldız isimleri arasında yer alan Cecilia Zandalasini de kadroda kalan isimlerden biri olurken, yabancı oyuncu transferinde ise Jasmine Thomas ile anlaşma olduğu belirtildi.

Güncel Yazılar