20 Haziran 2024
Anadolu Efes

Anadolu Efes Ekibinde Bir Oyuncunun Test Sonucu Pozitif

Basketbol sezonlarının yaklaştığı günlerde spor kulüplerinde koronavirüs vakalarındaki artış endişeye neden oluyor. Edinilen bilgilere göre Anadolu Efes ekibinde de bir oyuncuda Kovid-19 testinin pozitif çıktığı bilgisi edinildi. Sporcunun izolasyon ve tedavi sürecine başlandığı bilgisi paylaşılırken, rutin kontrollerin de tüm kulüpte yapıldığı bilgisi paylaşıldı.

 

Koronavirüs sebebiyle önceki sezon basketbol liglerinde tescil kararı alınmıştı. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun tedbir amaçlı olarak aldığı bu karar doğrultusunda, tüm ligler iptal edilmiş ve şampiyon ilan edilmemişti.

 

Bir sezonun neredeyse yarımı koronavirüs pandemi nedeniyle iptal olurken, yeni sezon için ise heyecanlı hazırlanma süreci devam ediyordu.

 

Gloria Cup ile hazırlık turnuvasına katılan spor kulüplerinin birkaçı Kovid-19 vakaları nedeniyle turnuvadan çekilme kararı almıştı.

 

İzolasyon Süreci Başladı

 

Gloria Cup turnuvasının şampiyonu Anadolu Efes ekibinden ise turnuva finalinde kötü haber geldi. Edinilen bilgilere göre İstanbul temsilcisi kulüpte forma giyen bir oyuncunun Kovid-19 testi pozitif çıktı.

 

Duruma ilişkin Anadolu Efes Kulübü açıklama yaparken, sporcunun izolasyon ve tedavi sürecine başlandığı belirtildi.

 

2020-2021 sezonu hazırlıklarını sürdüren A takımın yönetici, antrenör, oyuncu ve çalışanları için de rutin bir şekilde gerçekleştiği ifade edildi.

Güncel Yazılar