27 Mayıs 2024
TOFAŞ

TOFAŞ Basket 78-84 Anadolu Efes

Yeni sezon çalışmaları kapsamında Antalya’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gloria Cup mücadelelerinde TOFAŞ Basketbol Takımı ile Anadolu Efes ekipleri karşı karşıya geldi. 84-78 skorla sona eren oyunun kazananı İstanbul temsilcisi.

TOFAŞ Basketbol Takımı, Gloria Cup mücadeleleri kapsamında Anadolu Efes ekibi ile kozlarını paylaştı. Nefes kesen mücadele 84-78 skorla sona erdi. Maçı kazanan Efes ekibi oldu.

Gloria Sports Arena’da oynanan mücadelede, sezonun 3’üncü hazırlık maçına Bursa temsilcisi Semaj Christon, Batın Tuna, Sean Kilpatrick, DJ White, Jeremy Simmons beşlisiyle başladı. Müsabakanın ilk çeyreği 23-14 sona ererken, yeni çeyreğe TOFAŞ ekibi geride başladı.

Artan Farka Engel Olunamadı

İkinci çeyrekte daha da hareketlenen maçta periyodun başında Semaj Christon’un sayılarına karşılık Anadolu Efes ekibi skordaki farkı artırdı faka sonlara doğru TOFAŞ ekibinde DJ White’ın serbest atışları ile soyunma odasına 49-40 geride girildi.

Üçüncü periyotta farkı dörde indiren mavi yeşilli kulüp, maçın kalanında ise gelen sayılara engel olamadı. Farkın tekrar çift haneli sayılara çıkmasıyla açılan ara, maç sonunda 84-78’e kadar geldi.

Sahadan mağlup ayrılan TOFAŞ Basket olurken, Anadolu Efes ekibi yine galip gelmeyi başardı.

Güncel Yazılar

One thought on “TOFAŞ Basket 78-84 Anadolu Efes

  1. Anadolu Efes kaldığı yerden devam ediyor. Ancak Covid takımın temposunu çok kötü eklemiş.

Comments are closed.