27 Mayıs 2024

Giannis Antetokounmpo Milwaukee Bucks Sahipleriyle Toplantı Yaptı

Yahoo Sports’un haberine göre NBA takımlarından Milwaukee Bucks’ın yıldızı Giannis Antetokounmpo, takımın geleceğini tartışmak için cumartesi öğleden sonra takımın ortaklarından Marc Lasry ile bir araya geldi.

Yahoo Sports’dan Chris Haynes’in haberine göre, geçen sezonun MVP’si ve bu yılın en iyi savunmacısı Giannis Antetokounmpo Milwaukee Bucks’ın ortaklarından Marc Lasry’yle toplantı düzenledi. Toplantıda, Yunan yıldızın takımdaki geleceği ve önümüzdeki sezon sona erecek kontratı masaya yatırıldı. Toplantıdan önce yıldız oyuncu sosyal medya hesaplarından takım arkadaşlarını takibi bırakmıştı.  

25 yaşındaki Antetokounmpo’nun sözleşmesinde bir yılı kaldı. Milwaukee Bucks yönetimi yıldız oyuncunun sözleşmesini 5 yıl için 254 milyon dolar değerindeki maksimum kontrat ile uzatmayı düşünüyor. Giannis Antetokounmpo geleceği hakkında uzun soluklu bir karar vermeden önce kontratının son yılını oynamayı tercih edebilir.

Milwaukee Bucks geçen hafta Miami Heat’e doğu konferansı yarı final serisinde beş maçta elenmişti. Maçtan sonra basın mensuplarına verdiği demeçte Antetokounmpo, bir takas talep etmeyeceğini söylemişti.

Takımda Kalma Arzusunu Dile Getirmişti

Giannis Antetokoumpo maçtan sonra verdiği demeçte “Bazıları bir duvar görür ve başka bir yöne gider. Bense içinden geçmeyi tercih ediyorum” dedi. Gelecek sezon için hem bireysel hem de takım olarak daha iyi hale gelmeleri gerektiğini vurgulayan Antetokounmpo “Bir an önce toparlanmalı ve gelecek sezon şampiyonluk yarışının içinde olmalıyız.” dedi.

Milwaukee Bucks, Yunan yıldızın etrafında bir şampiyonluk kadrosu oluşturmaya kararlı. Bu off-season’da piyasadaki en aktif takımlarından biri olmaları bekleniyor. Rotasyonun ana parçalarından Kyle Korver, Pat Connaughton ve Marvin Williams’ın kontratları sezon sonunda sona eriyor. Wesley Matthews ve Robin Lopez ise kontratlarındaki oyuncu opsiyonlarını kullanmaları halinde takımda kalması beklenen isimler.  

2 thoughts on “Giannis Antetokounmpo Milwaukee Bucks Sahipleriyle Toplantı Yaptı

  1. Büyük oyuncu olmak istiyorsa, önemli anlarda sazı eline almalı. Şansız bir şekilde bilediğini burktu ancak maalesef seriye ağırlığını koyamadı. Miami’ye az kalsın süpürülüyorlardı.

    1. Yeni kral benim işareti yaptıktan sonra. Geldiği nokta üzücü. Çok iyi oyuncu olabilirsin ama takımı sırtlamak önemli.

Comments are closed.