27 Mayıs 2024

Shane Larkin: “18-25 Dakika Arasında Süre Alabileceğim Bir Rol İçin NBA’e Giderim.”

Anadolu Efes‘in yıldız guardı Shane Larkin, geleceği ve kariyer planları hakkında açıklamalarda bulundu.

Herkesin en çok merak ettiği konulardan biri Anadolu Efes ile Turkish Airlines Euroleague‘de fırtına gibi esen Larkin’in yola devam edip edemeyeceği…

Larkin’in bildiğiniz üzere temsilcimiz ile 1 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor ama bu yaz için bir NBA çıkış opsiyonu da var kontratında. Bu nedenle Birleşik Amerikalı yıldızın da hayalini gerçekleştirip NBA sahnesine geri dönme ihtimali yüksek sesle konuşuluyor elbette.

Yıldız guard Fansided’a verdiği röportajda kariyeri ve gelecek planları hakkında verdiği detaylı röportajda NBA opsiyonu için kullandığı ifadelerle Anadolu Efes taraftarlarını yeniden umutlandırdı.

Larkin, NBA’e geri dönmek için şartları olduğunu net bir şekilde dile getirdi. Kendisine maç başına 18-25 dakikalık süre verilecek,, net bir rolünün olacağı ve organizasyonunun gelecek planlarında önemli bir parça olarak görülmesi gibi önemli kriterlerin sağlanması gerektiğini dile getirdi:

NBA’e bir takımın üçüncü guardı olmak için geri dönmeyeceğim. Herhangi bir takım bana bunu teklif ederse telefona bile cevap vermeyeceğim.

Fansided

Diğer taraftan süper yıldız, Euroleague’den NBA’in yolunu tutan bir çok ismin elbette takımların ana rotasyonundaki guardı olarak gitmediğini, bunun da farkında olduğunu belirtti.

Larkin neden üçüncü guard olmak için gitmeyi tercih etmediğini de açıkladı:

Herhangi biri olmaktansa insanların beni oyuncu ve insan olarak sevmesini yeğlerim. Ünüm, orada bana dair algı… Orada büyük bir oyuncuyum. Şu an Avrupa’da üst düzey oyunculardan biriyim. Oradaki hayat tarzı da NBA’de herhangi bir oyuncu olmaya kıyasla daha heyecan verici, daha keyifli, daha mükafatlandırıcı.

Avrupa’nın en iyi oyuncusu olduğuma dair sizi inandırmak için bu kadar uğraşıyorsam ve insanlar da bunu anlıyorsa bu lüksün keyfini çıkarmak istiyorum. Yaptığım iş için çok çalışıyorum ve insanların buna saygı duymasını istiyorum. Salona gidip, canım çıkana kadar çalıştıktan sonra en keyifli zaman gelip çattığında, insanlar neleri çalıştığını görmeye geldiğinde, gösteri zamanı başladığında bütün maç boyu ısınıyor, kenarda oturuyor, yaptığınız işin keyfini çıkaramıyorsunuz. Ben önce çalışıp sonra o çalışmalarımın meyvesini almayı çok seviyorum.

Fansided