20 Haziran 2024
Allerik Freeman

Allerik Freeman ASVEL’de Forma Giyecek

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden Fransa temsilcisi ekip ASVEL Basketbol Takımı, gelecek sezonun hazırlıklarına devam ediyor. Transfer işlemlerine başlayan ekip dün yapmış olduğu açıklama ile Amerikalı şutör Allerik Freeman transferinin gerçekleştiğini duyurdu.

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de basketbol ligleri için şampiyon belirlenmeden tescil kararı alındı. Bu kararın ardından beyaz sezon ilan edilen lig geride bırakıldı. Gelecek sezonun hazırlıklarına sıkı bir tempo ile başlayan spor kulüpleri ise daha iddialı kadrolar kurmanın peşine düştü.

Türk Hava Yolları’nda mücadele eden Fransa temsilcisi ASVEL Basketbol Takımı da yeni transferinin resmen duyurusunu yaptı. Amerikalı şutör Allerik Freeman ile anlaştığını açıklayan kulüp, bu transferle yeni sezonda ne kadar iddialı olacağının da sinyallerini vermiş oldu.

1 Yıllış Anlaşmaya Varıldı

25 yaşındaki skorer basketbol oyuncusu ile 1 yıllık anlaşmaya vardığını açıklayan ASVEL Kulübü, sporcudan bol sayılı maçlar beklemeye hazırlanıyor.

Kolejden mezun olan başarılı sporcu ise, basketbol kariyeri için ülkesinden ayrılarak çeşitli takımlarda oynaması ve mesleğine olan sevgisi ile biliniyor.

Macaristan’da Alba Fehervar, Türkiye’de Bursaspor ve Çin’de Shenzhen Aviators ekiplerinde forma terleten sporcu, şimdi ise ASVEL için mücadele edecek.

Öte yandan Amerikalı oyuncu, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle askıya alınan Çin liginde de toplamda 4 mücadelede yer almış ve 25.5 sayı ortalaması ile ön plana çıkmıştı.

Güncel Yazılar

One thought on “Allerik Freeman ASVEL’de Forma Giyecek

Comments are closed.