19 Temmuz 2024
Bellona Kayseri Basketbol

Bellona Kayseri Basketbol’da 2 Transfer

Tüm dünyada etkisini göstermeye devam eden yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle aksayan spor faaliyetleri, Türkiye’ye de yansıdı. 19 Mart’ta süresiz askıya alınan liglerin kararı ise tescil ile döndü.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından tüm basketbol liglerinin şampiyon ilan edilmeden ‘beyaz sezon’ olarak ilan edilmesi takımları yeni sezona yönlendirdi. Gelecek sezonda daha iddialı takım kurmak isteyen ekipler de transfer çalışmalarını hızlandırdı.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Bellona Kayseri Basketbol da, iki önemli ismi kadrosuna dahil ettiğini açıkladı. Edinilen bilgilere göre Amerikalı Tyasha Harris ve Melis Gülcan ekibe katıldı.

Gelecek sezonda daha sıkı bir kadro kurmayı planlayan Bellona Kayseri Basketbol, Amerikalı Tyasha Harris ve Melis Gülcan ile anlaştıklarını duyurdu.

9 Transfer Hedefleniyor

En son WNBA takımlarından olan Dallas Wings’te forma terleten 22 yaşındaki oyun kurucu Tyasha Haris, sezon sonuna kadar Bellona Kayseri ekibinin formasını giyecek.

Önceki sezonda Botaş forması giyen 24 yaşındaki Melis Gülcan da, bundan sonraki süreçte, sarı kırmızılı takımda yer alacak.

Öte yandan kulübün sportif direktörü Ahmet Bozbey de transfer çalışmalarına büyük bir hız ile devam edeceklerini ifade etti. Ve transfer dönemini 4’ü yabancı olmak üzere 9 transferle kapatmayı hedef edindiklerini belirtti.

Güncel Yazılar