16 Nisan 2024
NBA

NBA Oyuncuları, Gelecek Sezonun da Seyircisiz Oynanacağını Düşünüyor

Pandeminin NBA‘i gelecek sezon da ekonomik olarak zorlayacağı bir gerçek.

NBA Oyuncular Birliği (NBPA) ve 80 üzerindeki oyuncunun katıldığı konferans görüşmesinde oyuncular 2020-21 sezonunun da pandeminin etkileri nedeniyle seyircili oynanmasının mümkün olmayacağını belirttiler.

The Athletic’in haberine göre, oyuncuların çoğunluğu yeni sezonun kapalı kapılar ardında oynanacağını yüksek ihtimal olarak görüyorlar ve aşı bulunmadan da bu sürecin değişmeyeceğine inanıyorlar.

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre ABD’de 2 milyon 90 bin vaka göründü ve şimdiye kadar maalesef 116 bin insan hayatını kaybetti. Bildiğiniz gibi uzmanlar da aşının bulunmasıyla ilgili 2020’nin sonunu ya da 2021’in ilk yarısını işaret ediyorlar.

12 Haziran Cuma günü gerçekleşen bu telekonferans görüşmesinde Kyrie Irving başta olmak üzere bir çok oyuncu ırkçılık karşıtı mücadelenin zarar görmemesi adına herşeyden vazgeçebileceklerini belirtmiş olsalar da bu görüşler şampiyonluk kovalayan takımların yıldızları tarafından hoş karşılanmadı ki Lebron James de ligin devam etmesinin verdikleri toplumsal mücadeleye zarar vermeyeceğini iletti.