İDDİA: Thunder, Utah Jazz’dan Derrick Favors ile İlgileniyor

Posted by

The Athletic’ten Shams Charania’nın haberine göre, Oklahoma City Thunder, Utah Jazz’ın veteran uzunu Derrick Favors ile ilgileniyor. 

30 yaşındaki Derrick Favors, geçtiğimiz sezon Jazz formasıyla 68 maçta görev alırken 5.4 sayı, 5.5 ribaunt ve 1.0 blok ortalamaları yakaladı. Play-off döneminde 11 maçta görev alan Favors 3.4 sayı, 4.5 ribaunt ve 0.9 blok ortalamalarıyla oynamıştı. Deneyimli uzunun kontratının bitmesine iki sezon daha bulunuyor ve senelik 10 milyon dolarlık ücreti bulunuyor.

Derrick Favors, genç Oklahoma City Thunder takımı için saha içi lideri olarak iyi bir iş çıkarabilir. 2021 NBA draftinde Oklahoma City Thunder 32. sıradan uzun Jeramiah Robinson-Earl’ı seçti. Kadrodaysa Isaiah Roby, Aleksej Pokusevski ve Darius Bazley gibi genç ve potansiyelli oyunculara sahipler.  

Utah Jazz’ın Fransız yıldızı Rudy Gobert bu sezonun başlarında basına verdiği demeçte, antrenmanlarda Derrick Favors ile çalışmanın oyununu geliştirmesine yardımcı olduğunu ifade etmişti.

30 yaşındaki Derrick Favors, 2010 NBA draftinde Brooklyn Nets tarafından üçüncü sıradan seçildi. Nets formasıyla geçirdiği çaylak sezonunun ardından 2011 yazında Utah Jazz’ın yolunu tutan deneyimli uzun burada 2019 sezonuna kadar Rudy Gobert ile birlikte oynadı. Ardından 2019 yazında New Orleans Pelicans’a iki ikinci tur draft hakkı karşılığı takas olan Favors, geçtiğimiz yaz serbest oyuncu olarak yeniden Salt Lake’e geri döndü.