Alperen Şengün: “Takımın Neye İhtiyacı Varsa Elimden Geleni Yapacağım”

Posted by

2021 NBA draftinde 16. sıradan Houston Rockets tarafından seçilen milli basketbolcu Alperen Şengün, draft gecesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde 19 yaşına giren Alperen Şengün draft gecesinin ardından verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Oyun stilimle sahada takıma farklı bir boyut kazandırmak istiyorum. Takımın neye ihtiyacı varsa, elimden geleni yapacağım. Houston Rockets’a katıldığım için çok heyecanlıyım.”

Eurohoops

“Uluslararası bir basketbolcu olarak Avrupa basketbolunu Houston’da kanıtlamak istiyorum. Takımdaki diğer oyuncular bunu yapmaya çalışıyor. Gelişime açık, dinamik bir oyuncu olarak yeni takımıma çabuk uyum sağlayacağımı düşünüyorum. Saha içinde herkesle iyi anlaşıyorum ve her şeye çabuk uyum sağlıyorum.”

Eurohoops

Öte yandan Houston Rockets genel menajeri Rafael Stone 2021 NBA draftinde 16 ve 23. sıradan seçtikleri Alperen ve Usman Garuba hakkında açıklamalarda bulundu.

“Alperen’in Tavanı Çok Yüksek”

Stone NBA drafti öncesi Alperen’i seçmeye odaklandıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Alperen’i seçmeyi istiyorduk. Bence süreç bizim için umduğumuzdan iyi işledi. Aslına bakarsanız Alperen potansiyel olarak bu draftte yer alan birçok oyuncudan daha yüksek. Dün gece sorsaydınız onu 16. sıradan seçebileceğimizi düşünmezdim.”

Eurohoops

23. sıradan Real Madrid’in genç uzun Usman Garuba’yı seçmeleri hakkında da açıklamalarda bulunan Stone, şunları söyledi:

“Bence Garuba NBA dışında şu anda dünya üzerindeki en iyi savunmacılardan biri. Muhtemelen takıma savunma anlamında çok şey katacaktır.”

Eurohoops