12 Ağustos 2022

Kyrie Irving: “Bu Mağlubiyet Fazlasıyla Dramatikti”

NBA playoff ilk tur eşleşmesinde Boston Celtics’e 4-0 elenen Brooklyn Nets’te Kyrie Irving, seri genelinde ilk maçtaki performansı dışında vasatı aşamadı.

Celtics’e süpürülen Nets’in All-Star yıldızı, 116-112’lik mağlubiyetin ardından verdiği röportajda mağlubiyetin ağırlığından bahsederken, gelecek planları hakkında da açıklamalarda bulundu.

Seri genelinde saha içinden %44.8, yayın gerisinden ise %38.1 ile 21.3 sayı, 5.3 ribaunt ve 5.3 asist ortalamaları yakalayan Kyrie Irving, ilk maçı bir kenara koyarsak son çeyreklerde seri genelinde sorumluluk almaktan kaçındı ve sadece 3.7 sayı ve 1.3 asist ortalaması yakalayabildi.

Maçın ardından basına verdiği demeçte yıldız oyun kurucu şunları dile getirdi:

“Bence bu sezon duygusal olarak gerçekten çok ağırdı. Bunu hepimiz hissettik. Sezon genelinde oynayamadığım için takımı hayal kırıklığına uğrattığımı hissettim. Seride kalmak için her seçeneği kullanmaya çalışıyorduk. Bunun bazen dikkati dağıttığını düşünüyorum.”

Kyrie, sezon başında aşı olmayı reddettiği için New York eyalet yasaları ve NBA’in sağlık ve güvenlik protokolleri uyarınca kovid-19 salgını yüzünden sadece 29 maçta görev alabildi. 2023 yazında Brooklyn Nets ile sözleşmesi sona erecek Kyrie Irving, takımdan ayrılmayı düşünmediğini şu sözlerle dile getirdi:

“Durant ile burada olduğumuz sürece, bu takımı Sean Marks ve Joe Tsai ile birlikte yönetmemizi gerçekten gerektirdiğini düşünüyorum. Burada bizim dışımızda Ben Simmons ve tecrübeli sözleşmesi süren birkaç adamımız daha var. Bence bu sezon dışında bazı hamleler yapmamız, gerçekten bunun hakkında konuşmamız ve inşa ettiğimiz şey konusunda gerçekten bilinçli olmamız gerekiyor.”