12 Ağustos 2022

Alex Caruso’nun Beşinci Maç Öncesi Durumu Belirsiz

Chicago Bulls, beş yıl aradan sonra bu sezon sergilediği başarılı performansla NBA playofflarında boy gösterdi. Normal sezonda doğu konferansını altıncı sırada tamamlayan Windy City playoff ilk turunda Milwaukee Bucks ile eşleşti.

Takımın başarısında kilit rol oynayan gard Alex Caruso, dördüncü maçta kafasına aldığı darbe sonrası sakatlanarak oyunu yarım bıraktı. Başarılı gardın yapılan kontrollerin ardından beyninde sarsıntı oluştuğu ve çarşamba gecesi oynanacak serinin beşinci maçında oynamasının zor olduğu belirtildi.

Son şampiyon karşısında seriye iyi başlayan Chicago Bulls, ilk iki maç sonunda deplasmandan bir galibiyet çıkararak saha avantajını ele geçirmişti. Ancak Bucks karşısında United Center’da oynadıkları son iki maçta rakipleri karşısında çaresiz kaldılar.

Lonzo Ball’ın sezonu kapatmasının ardından ilk beşe yerleşen Alex Caruso, oyunun her iki yönünde de takıma önemli katkı verdi. Seride kazanılan ikinci maçta 10 asistle playoff kariyer rekorunu kırdı ve savunma gayretiyle Bulls’a güç katıyor.

Dördüncü maçta Jevon Carter ile yaşadığı çarpışma sonrası beyin travması geçiren Caruso maçı yarım bırakmak zorunda kaldı. Onun yokluğunda koç Billy Donovan çaylak Ayo Dosunmu’yu ikinci devrede ilk beşe yerleştirdi.