12 Ağustos 2022

Anadolu Efes Maç Sonunda Yakaladığı Seriyle Kazanmayı Başardı

Turkish Airlines EuroLegaue playoff serisi üçüncü maçında Anadolu Efes, evinde Olimpia Milano karşısında Shane Larkin, Tibor Pleiss ve Vasillije Micic’in son beş dakikada bulduğu 17 sayıyla farklı kazandı. Maçın son bölümünde 61-60 geriye düşmesine karşın Ergin Ataman’ın öğrencileri maçı 17-4’lük seriyle kapatmayı başardı.

Anadolu Efes’te Vasillije Micic 20 sayıyla takımın en skorer ismi olurken, Tibor Pleiss 17 sayı ve 5 ribauntla oynadı. İlk yarı skor üretimine fazla katkı veremeyen Shane Larkin son çeyrekte ürettiği 8 sayıyla maçın kazanılmasında başrolü oynadı.

Olimpia Milano cephesindeyse Devon Hall yayın gerisinden %50 isabetle 16 sayı üretirken Jerian Grant 11 sayıyla oynadı. Sergio Rodriguez 9 sayıda kalırken, ikinci maçın kahramanı Shavon Shields %25 saha içi isabetiyle 9 sayı üretebildi.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN BKNZ:

Anadolu Efes ilk periyotta Vasillije Micic ve Tibor Pleis’in skorer oyunuyla Olimpia Milano karşısında skor üstünlüğünü ele aldı. Fakat ribauntlarda devre genelinde temsilcimiz çok aksadı ve rakibine 6 hücum ribaundu verdi. Shane Larkin hücumda suskun kalsa da savunma gayreti üst düzeydeydi.

Rakibin adam değişmeli ikili oyun savunmasını ilk yarı boyunca çok iyi cezalandıran temsilcimiz hücumda pas trafiğini ilk iki maça oranla çok daha iyi yaptı. Shane Larkin ilk yarıda 4 asist yaparken rakibe asistlerde 8-6 üstünlük kurduk. Boyalı alanda rakibe büyük üstünlük kurduk. İkinci periyotta Vasillije Micic’in erken ikinci faulünü alması belki de temsilcimiz için en büyük sorundu. Öte yandan lacivert beyazlılar iki kez farkı çift hanelere çıkarmasına karşın soyunma odasına sadece 7 sayı farkla önde gitti.

Üçüncü çeyrekte yayın gerisinden bulduğu isabetlerle Olimpia Milano farkı eritti. İlk yarının aksine ikinci devrede hücum temposu düşen Anadolu Efes üçüncü periyotta rakibinden 21-17’lik seri yedi. Lacivert beyazlılar son çeyrekte karar anlarında Vasillije Micic ve Shane Larkin’den gelen 11 sayılık katkıyla Milano karşısında 77-65 kazanmayı başardı.

Serinin dördüncü maçı 28 nisan Perşembe günü 20:30’da yine Sinan Erdem’de oynanacak.