7 Aralık 2023

Shane Larkin: “İlk Maçta Yaptığımız Savunmayı Sahaya Yansıtmalıyız”

Turkish Airlines EuroLeague playoff serisi üçüncü maçında bugün saat 20:30’da Olimpia Milano ile karşılaşacak Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman ve takımın yıldız gardı Shane Larkin kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

Deneyimli antrenör, rakibin birçok eksiğinin olmasına rağmen rehavete kapılmamaları gerektiğine vurgu yaparak, seriyi geçeceklerine inandığını dile getirdi. Ettore Messina’ya saygısını sunan Ataman, galibiyetin anahtarı olarak ribauntları gösterdi:

“Olimpia Milano takımında önemli eksikler olsa da, Ettore Messina bir basketbol dehası. Olimpia Milan, Euroleague’in en az sayı yiyen takımı, mutlaka sert savunmalarını aşmak için doğru hücum seçimleri ile tempolu oynamalı ve İtalya’da yaptığımız savunmayı ve ribaunt kontrolünü sağlamalıyız. Son üç yılda Avrupa basketboluna damga vurduk. Bu salonda büyük bir sinerji yakaladık, hep birlikte başardık, yine başaracağız. Şampiyon biz olacağız! Kaldı 4!”

Anadolu Efes’in yıldız oyun kurucusu Shane Larkin ise seriyi kazanmak için ilk maçtaki savunmayı yapmaları gerektiğini şu sözlerle vurguladı:

“Milano’da ilk maçta aldığımız galibiyet ile saha avantajını yakaladık. Rakip çok iyi bir takım ve ikinci maçta bazı küçük değişiklikler yaparak kazandılar. Biz, özellikle ilk maçta yaptığımız savunmayı sahaya yansıtmalıyız ve müthiş seyircimizin desteği ile birlikte evimizde oynamanın avantajını kullanmalıyız. Eğer bunları uygulayabilirsek şansımızın çok yüksek olduğunu düşünüyorum.”

Anadolu Efes Spor Kulübü