Usman Garuba: “NBA’de Oynamak Çocukluğumdan Beri Hayalimdi”

Posted by

2021 NBA draftinde 23. sıradan Houston Rockets tarafından seçilen ve milli yıldızımız Alperen Şengün ile takım arkadaşı olan Real Madrid’in genç uzunu Usman Garuba Mudo Deportivo’ya açıklamalarda bulundu.

NBA draftinde seçilmesinden ötürü çok mutlu olduğunu ifade eden Garuba orada oynamayı dört gözle beklediğini ifade etti. Hali hazırda İspanya milli takımıyla Tokyo Olimpiyatları’nda madalya kovalayan 19 yaşındaki uzun konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bugün burada beni destekleyen takım arkadaşlarıma ve beni seçen Houston Rockets’a çok minnettarım. Oraya gitmeyi dört gözle bekliyorum. Şu anda tüm konsantrasyonumla İspanya’nın başarısına odaklanmış durumdayım. NBA’de oynamak, çocukluğumdan beri kurduğum bir hayaldi. Beni tanıyan herkes bunu bilir. Bugün bu gerçek oldu. Draft öncesi çok gergindim. Geceleri uyumakta zorlanıyordum. Fakat seçildikten sonra çok rahatladım.”

Mundo Deportivo

Usman Garuba’nın hali hazırda Real Madrid ile devam eden kontratında NBA çıkışı için 3 milyon avroluk bonservis bedeli mevcut. NBA takımları bu ücretin sadece 750000 dolarlık kısmını karşılıyor. Geriye kalan miktarı Garuba kendi cebinden ödemek zorunda.

Öte yandan, İspanya, C grubunda pazar günü Slovenya ile grup liderliği için kapışacak. Maç öncesi takımda Usman Garuba, Marc Gasol ve Carlos Abelde Tokyo yolculukları sırasında uçakta kovid-19’lu bir yolcuyla temasta oldukları gerekçesiyle karantinada. Bu antrenmanlara katılmalarına engel olmasa da kendilerini izole etmiş durumdalar ve üç oyuncunun da Slovenya karşısında oynamasına engel bir durum söz konusu değil.