17 Haziran 2024

Zeljko Obradovic CSKA Moskova’nın Radarında

En son 2013-2020 yılları arasında Fenerbahçe Beko’yu çalıştıran Sırp koç Zeljko Obradovic ile Rus devi CSKA Moskova’nın ilgilendiği öne sürüldü. Rus kulübüne yakınlığıyla bilinen İtalyan gazeteci Orazio Francesco Cauchi “Backdoor Podcast” isimli programında CSKA Moskova’nın sezon sonu sözleşmesi sona erecek Yunan koç Dimitris Itoudis ile yolları ayırması durumda yerine en büyük adayın Zeljko Obradovic olduğunu ileri sürdü.

Daha önce Fenerbahçe Beko’yu çalıştırdığı 2013-2020 yılları arasında dört kez Final Four’a yükselen ve 2017 yılında Turkish Airlines Euroleague şampiyonluğu kazanan Sırp antrenör bir yıldır boşta. Adı daha önce İspanyol basınında çıkan haberlerde Real Madrid ile de anılan Obradovic’in kariyerinde 7 EuroLeague şampiyonluğu bulunuyor.

CSKA Moskova’nın başında dördüncü sezonunu geçiren Itoudis bu sezon Mike James başta olmak kadroda yer alan oyuncularla yaşadığı sorunlarla gündeme geldi. CSKA Moskova’nın başında geçtiğimiz üç sezon Final Four giren Yunan koç iki şampiyonluk yaşamayı başardı. Kariyerine Yunan devi Panathinaikos’ta Zeljko Obradovic’in asistanı olarak başlayan Itoudis daha önce ülkemizde o zamanki adıyla Banvit takımını da çalıştırmıştı.

Obradovic ile CSKA Moskova’nın ilgilendiğini dile getiren İtalyan gazeteci  Orazio Francesco Cauchi, iddiasında Yunan koçun sezon içinde takımdaki oyuncularla yaşadığı iletişim problemlerinin takımın performansına olumsuz yansıdığını dile getirdi. Bu durumun CSKA yönetimini sezon sonu sözleşmesi sona erecek Itoudis’in geleceği hakkında bir karar almaya ittiğini öne sürdü. Itoudis’in olası ayrılığı sonrası Zeljko Obradovic’in CSKA Moskova baş antrenörlüğü için en büyük aday olduğunu dile getirdi.