27 Mayıs 2024

Jasikevicius: “Hedefimiz Kadroyu Olabildiğince Korumak.”

Turkish Airlines Euroleague‘de sezonun iptal edilmesi ile beraber ekonomik anlamda en çok zorlanan takımlardan biri Zalgiris Kaunas olacak kuşkusuz, çünkü gelirlerinin önemli bir kısmı bilet satışlarından geliyordu.

Ancak yaşanması beklenen bu sıkıntılı dönemde koç Sarunas Jasikevicius‘un takımın başındaki görevine devam edeceği netleşmiş durumda. Litvanyalı koç kulübün YouTube kanalında yaptığı açıklamada yeni sezonda kadrolarını olabildiğince korumaya çalışacaklarını iletti:

Şu anda gelecek hakkında bir şey söylemek zor çünkü kadrodaki oyuncularımızın çoğu serbest durumda değil. Birçoğunun sözleşmelerinde opsiyon seçeneği var. Eğer bir oyuncu takımdan ayrılırsa onun yerini doldurabilecek en iyi ismi aramamız gerecek. Aynı tarzda ya da aynı stilde bir oyuncu olmak zorunda değil. Geçen yıl çok yönlülüğe çok dikkat ettik. Eğer bir oyuncumuz ayrılırsa onun yerini takımdaki başka biriyle doldurabiliriz. Henüz bunları konuşmak için çok erken ama dediğim gibi ana hedefimiz tüm kadroyu birlikte tutmak. Tabii bu durum koçların elinde değil. Eğer kadromuzdaki tüm oyuncuları takımda tutabilirsek bunun sıra dışı bir başarı olacağını düşünüyorum.

Zalgiris Kaunas YouTube Kanalı

Kontratı devam eden isimler: Thomas Walkup, Lukas Lekavicius (opsiyonlu), Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Arnas Velicka, Nigel Hayes (opsiyonlu), Gytis Masiulis, Zach LeDay (opsiyonlu), Martinas Geben, Laurynas Birutis
Kontratı sona erenler: Edgaras Ulanovas, Jock Landale, Arturas Milaknis, Paulius Jankunas, KC Rivers