29 Mart 2023

Lebron, Kendini 18 Yaşındakinden Bile Daha İyi Hissettini Söyledi!

NBA Batı Konferansı’nın iddialı takımlarından Los Angeles Lakers‘ın süper yıldızı Lebron James, geçtiğimiz günlerde 38. doğum gününü kutladı.

Artık veteran oyuncu statüsüne gelen Lebron, yine de müthiş performanslar sergilemeyi sürdürüyor. Davis’in sakatlığının da etkisiyle takım olarak bir türlü beklentileri karşılayamıyorlar belki ama Kral takımını ayakta tutmaya çalışıyor.

Son olarak doğum gününde Hawks karşısında tam 47 sayı üreterek takımını galibiyete taşıyan Lebron, ESPN’e önemli açıklamalarda bulundu. Kendisini 18 yaşındaki halinden daha iyi hissettiğini belirten Kral, şu ifadeleri kullandı:

Açıkçası şu sıralar kendimi 18 yaşındaki halimden daha iyi hissediyorum. 18 yaşındayken kariyerimin ilerleyen yıllarında nasıl bir oyuncuya dönüşeceğimi bilmiyordum. Yine de şunun hep farkındaydım: Eğer sürekli çok çalışıp kendime karşı dürüst olmaya devam edersem bir gün tarihin en iyi oyuncularından biri olabilirdim. Tüm kariyerim boyunca her zaman bunun bilincinde oldum. Yine de bazen dibi gördüğüm ve kendimi çocuk gibi hissettiğim zamanlar da olmuyor değil.

ESPN

Lebron, bu sezon Lakers formasıyla 28 karşılaşmada sahaya çıkarken 28.8 sayı, 8.1 ribaund, 6.6 asist istatistikleriyle halen MVP kalibresinde olduğunu gösterdi.