29 Mayıs 2024

Mike D’Antoni Houston Rockets ile Yolları Ayırdı

NBA takımlarından Houston Rockets’in baş antrenörü Mike D’Antoni takımıyla yollarını ayırma kararı aldı. ESPN muhabiri Adrian Wojnarowski’nin haberine göre, kontratı sezon sonunda sona erecek deneyimli çalıştırıcı Houston Rockets ile sözleşme yenilemeyecek.

Dört sezondur Houston Rockets baş antrenörü olarak görev yapan Mike D’Antoni, normal sezonda takımın başında çıktığı 318 maçta 217 galibiyet ve 101 mağlubiyet aldı. Rockets ile normal sezonda %68.2 galibiyet yüzdesi yakalayan deneyimli koç play-off dönemindeyse 51 maçta 28 galibiyet 23 mağlubiyetlik bir performans çizmişti.

Takımdaki En Başarısız Sezonu

Kovid-19 salgını sebebiyle NBA’e verilen arada, Houston Rockets’in başında bu yıl normal sezonda 72 maça çıktı. Deneyimli koç 44 galibiyet ve 28 mağlubiyetle Rockets kariyerinin en kötü performansını sergiledi. Batı konferansı play-off yarı final serisinde Los Angeles Lakers’e 4-1 yenilen Houston Rockets onun yönetiminde en başarısız sezonunu geçirdi. Mike D’Antoni takımın başındaki ilk sezonunda yılın koçu seçilirken, Houston Rockets onun yönetiminde konferans finallerinden öteye gidemedi.

Houston Rockets’in sahibi Tilman Fertitta Mike D’Antoni ve eşine takım için yaptıklarından ötürü teşekkür ederken “Mike’a burada geçirdiğimiz dört sezon boyunca takıma ve Houston şehrine sunduğu katkılardan dolayı teşekkür ederim. O, harika bir basketbol aklına sahip, gerçek bir profesyonel. Geçtiğimiz dört sezon boyunca burada önemli işlerin altına imza attı.” dedi.

Houston Rockets ile yolları ayıran Mike D’Antoni’nin ismi şimdiden koç arayışında olan Indiana Pacers ve Philadelphia 76ers takımlarıyla anılıyor.  

2 thoughts on “Mike D’Antoni Houston Rockets ile Yolları Ayırdı

  1. Kimse Harden’a onun kadar direksiyonu veremez. Adam o kadar yoruldu ki, Lakers serisinde adeta hayalet gibiydi. Koç gerçekten bu süreci kabus gibi, yönetti.

    1. Houston geçen sezon öyle bir harcama yaptı ki, resmen son 7 -8 senesini bu kadroya gömdüler. İşleri çok zor. En fazla konfederasyon yarı finali oynarlar.

Comments are closed.