19 Haziran 2024

Campazzo: “Şuanda Herşeyimi Real Madrid’e Veriyorum.”

Real Madrid‘in süper yıldızı Facundo Campazzo şuanda NBA yolculuğu hakkındaki konuları düşünmediğini, herşeyini Real Madrid’e vermeye devam edeceğini söyledi.

İspanya Süper Kupa finalinde ezeli rakipleri Barcelona karşısında Real Madrid’in maçı ve kupayı kazanmasını sağlayan sayılara imza atan ve 21 sayı, 4 ribaund, 2 asist ile maçın MVP’si seçilen Arjantinli sihirbazın kariyer yolculuğu yakın zamanda değişebilir.

Kendi ağzından da daha önce duyduğumuz üzere yakın bir gelecekte NBA yolculuğuna başlayacak ancak NBA’deki serbest oyuncu piyasası başlayana kadar, ki Kasım ayına ertelenmesi bekleniyor, sadece Real Madrid’e konsantre olmak istediğini belirtti.

El Classico’da Barça’yı devirip kupaya uzandıkları final maçı sonrası şu açıklamaları yaptı:

Bugünün ötesini düşünmek istemiyorum. Yarın ne olacak bilmiyorum. Sakin sakin, anın tadını çıkarmak istiyorum. Takım arkadaşlarım her gün inanılmaz bir iş çıkarıyorlar mevcut koşullar altında. Sakinim ve her şeyimi Madrid’e veriyorum. Şimdilik %100’ümü vererek burada kalıyorum.

Real’in koçu Laso’ya da Campazzo’nun durumu soruldu ve İspanyol koç soruyu şu şekilde cevapladı:

Durum çok basit. Campazzo, Real Madrid’in bir oyuncusu ve bence harika bir Süper Kupa oynayarak MVP oldu.

Şimdilik geleceği pek düşünmüyorum. Bence Facu, kazanmamız konusunda çok yardımcı oldu. Çok önemli işler yaptı. Takıma ve kulübe bağlılığını gösterdi. Ondan fazlasıyla memnunum. Herkes onu çok seviyor.