19 Temmuz 2024
Brookyln Nets

NBA Ekiplerinden Brookyln Nets Ekibinde 4 Oyuncuda Koronavirüs Teşhisi

Çin’in Wuhan kentinde başlayan yeni tip koronavirüs, dünyanın tamamına yayılmaya devam ederken, spor organizasyonlarının da durmasına neden oldu. Pek çok lig sona erdirilirken, bazı maçlar da iptal edildi. NBA ekipleri arasında yer alan Brookyln Nets ekibi de duruma ilişkin son dakika açıklaması yaptı. 4 sporcunun koronavirüs testlerinin pozitif çıkmış olduğunu duyuran kulüp, tedbir bakımından da uyarıda bulundu.

Binlerce kişinin ölümüne neden olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs, spor ekiplerine de yansıdı. NBA ekiplerinden biri olan Brookyln Nets de duruma ilişkin yeni bir açıklama yaptı. 4 oyuncusunda koronavirüs testinin pozitif çıkmış olduğunu duyuran ekip, sporcularının kulüp doktorları ile de gözetim altında tutulmakta olduğunu belirtti.

Duruma İlişkin Tüm Gereken Yerlere Bilgilendirme Yapıldı

Oyuncular ile temas kuran tüm insanların ve rakım takımların da bu durumdan bilgilendirilmiş olduğunu belirten kulüp, virüse ilişkin tedbirler ile ilgili de açıklama yaptı.

Kulübün yapmış olduğu açıklamaya göre, tüm oyuncular ve teknik kadronun da kendini bu süreç içerisinde koruması, izole etmesi gerektiğinin altı çizildi. Virüsün yayılmaması adına bu süreçte korunma adına da tavsiyelerde bulunulduğu ifade edildi.