19 Haziran 2024
Basketbol

Pınar Karşıya FIBA’nın Alacağı Kararı Bekleyişe Geçti

ING Basketbol Süper Ligi’nde art arda 8 mücadeleden de galibiyetle ayrılan ve liderlik koltuğunda bulunan Pınar Karşıyaka ekibi, alınarak kararları bekliyor.

FIBA Europe Cup sezon sonu sürecine kadar koronavirüs salgını sebebiyle askıya alınan, öte yandan ING Basketbol Süper Ligi’nde de play-off mücadelesini garantilediği süreçte liderlik koltuğunda bulunan Pınar Karşıyaka ekibi, alınması gereken kararları bekliyor.
Dünyayı kısa sürede etkisi altına alan ve hem FIBA’da hem de Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan alınacak kararları bekleyen Pınar Karşıyaka ekibi, süreçten etkilenen ekipler arasında yer alıyor.

Kupayı Alması Muhtemel En Güçlü Takım
Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs, spor dünyasını da son derece olumsuz anlamda etkiledi. FIBA ise bu süreçte kupa organizasyonlarını erteleme, ulusal liglerin bitmesinin ardından şampiyonu ilan etme gibi çeşitli seçenekleri değerlendirme gerçeği ile baş başa kaldı.

Bu süreçte Karşıyaka ekibi de, FIBA’dan kupa alması muhtemel ekipleri arasında yer aldığı için, alınacak kararı merakla beklemeye devam ediyor. Toplamda 16 maçta 15 kez galibiyet alması sebebiyle istatistikler açısından liderlik koltuğuna veda etmeyen takım, kupayı alması muhtemel alan en güçlü ekipler arasında ilk sırada geliyor.