12 Ağustos 2022

Tony Ressler Atlanta Hawks’ın Bu Sezonki Başarısızlığının Ardından Sorumluluk Aldı

Geçen sezon NBA’de konferans finallerinde Milwaukee Bucks’a altı maç sonunda elendikten sonra bu yıl Atlanta Hawks’ın Trae Young ve John Collins’den oluşan genç iskeletiyle daha başarılı olması bekleniyordu.

Fakat işler pek de sanıldığı gibi gelişmedi ve Hawks doğu konferansını ancak dokuzuncu sırada noktalayabildi. Play-in de Charlotte Hornets ve Cleveland Cavaliers engellerini Trae Young liderliğinde aştıktan sonra play-off ilk turunda Miami Heat’e 5 maçta boyun eğdiler.

Bu başarısızlığın ardından takımın sahibi Tony Ressler, The Athletic’ten Chris Kirschner’e verdiği demeçte, genel menajer Travis Schlenk ve baş antrenör Nate McMillan ile birlikte kötü bir performans ortaya koyduklarını kabul etti:

“Nate ve Schlenk’e son derece güveniyorum. Sanırım üçümüz bu sezon düşük performans gösterdik. Üçümüzde de sezon bitiminin ardından nasıl performans gösterdiğimizi sorsaydınız cevabımız aynı olurdu. Önümüzdeki sezon daha iyi olmak istiyoruz. Düşük performans göstermelerine karşın Nate ve Schlenk’in yeteneklerine güvenim tam.”

Atlanta Hawks’ın önümüzdeki sezon yeniden rekabetçi seviyeye çıkabilmesi için yaz döneminde kadroda önemli değişiklik yapması bekleniyor. Takım sahibi Ressler, para harcamaktan kaçınmayacağını ve lüks vergisinin kendisini endişelendirmediğini belirtti. Önümüzdeki sezon Hawks’ın Trae Youn liderliğinde nasıl bir kadro kuracağını bekleyip göreceğiz