16 Nisan 2024
NBA
NBA

NBA’de Oynamak İstemeyene Yaptırım Olmayacak

NBA‘de 2019-20 sezonunun kalanında forma giymek konusunda çekinceleri bulunan oyuncuların herhangi bir ceza ile karşılaşmayacakları öğrenildi.

Bildiğiniz üzere NBA yönetimini kararını vermiş ve ligin 31 Temmuz’da döneceğini duyurmuştu. Ancak oyuncuların bir kısmı bu fikre sıcak bakmıyorlar ve tekrar forma giyme konusunda çekinceleri var, isteksizler.

ESPN’in haberine göre, Orlando’da kapalı kapılar ardından düzenlenecek sezonun devam organizasyonunda yer almak oyuncular kaçırdıkları maçlar ya da yerlerine alına alınacak oyuncular için herhangi bir cezai yaptırım altında kalmayacaklar.

Özellikle şampiyonluk adayı olmayan takımlarda yer alan ve 40-50 civardında bir oyuncu grubu telekonferans düzenleyerek çekinclerini NBA yönetimine bildirdiler. Diğer taraftan 22 takımın katılacağı turnuvanın düzenlenmesini isteyen NBA Oyuncular Birliği (NBPA) ise bu konuda resmi bir girişimde bulunmadı.

31 Temmuz’da Orlando’daki bu organizasyon ile yenide başlayacak normal sezonun ardından, 16-17 Ağustos tarihlarinde play-off’da yer alacak 8. takımı belirlemek üzere play-in turnuvası düzenlenecek. Bu turnuvada yer alması beklenen takımlar arasında da herhangi bir şampiyonluk adayı takım bulunmuyor.