16 Nisan 2024
NBA

Michael Jordan, Balıkçılıkda da İddialı!

NBA‘in ve tüm basketbol dünyasının efsane isimlerinden biri olan Michael Jordan, Kuzey Carolina’da düzenlenen bir balıkçılık yarışmasında tam 201 kg ağırlığında olan mavi marlin cinsinde bir balık yakalayarak dikkatleri üstüne çekti.

Basketbol kariyeri boyunca ne kadar rekabetçi olduğunu bildiğimiz Jordan, bulunduğu her alanda en iyisini yapmayan çalışan bir karakter olduğunu yine bize hatırlattı ve bu kez balıkçılık da yeteneklerini sergiledi. Yakaladığı 201 kg’lık mavi marlin balığı ile alkışları topladı.

57 yaşındaki efsane basketbolcu, 6 milyon değerinde olan Catch 23 isimli yatıyla ve 6 mürettebatı ile yarışmada yer alan Jordan’ın yat kolekisyonunda çok daha büyük araçlar olduğunu da hatırlatalım.

Big Rock Blue Marlin Turnuvası’nda yakaladığı 201 kg’lık balık onu turnuva üçüncüsü yaptı.

Son dönemde Netflix’de yayınlanan The Last Dance belgeseli ile tekrar gündeme gelen Jordan’dan bu yarışmada birinciliği kapan isim bir diğer Netflix yıldızı oldu. Canavar Takibi serisinin başrolü Cyril Chauquet, 224 kg’lik balığıyla turnuvayı zirvede tamamlayan isim oldu.

Yarışmadan herhangi bir maddi beklentisi olmayan Jordan, bir kez daha rekabetçi tavrıyla alkışları topladı ve yarışma sonunda “Biraz daha büyük bir balıkla dönmeyi çok isterdim.” açıklamasıyla da bunu ortaya koydu zaten.