26 Mayıs 2024
İzmit Belediyespor

İzmit Belediyespor Ekibi Yeni Hedefleri İle Yoluna Devam Edecek

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin ikinci sezon mücadelelerinde Türkiye Kupası finallerine kalan İzmit Belediyespor yeni hedef belirledi. Ekibin yeni hedefinde play-off oynamak ve ligi üst sıralarda tamamlamak yer alıyor.

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin ikinci sezon müsabakalarında üstün bir performans gösteren ve Türkiye Kupası finallerine kalmayı başaran İzmit Belediyespor ekibi, Fenerbahçe Öznur Kablo’ya karşı yenilgi almıştı. Bu mağlubiyetle sarı lacivertli ekibe, hedefinde bulunan kupayı kaptıran İzmit ekibi, şimdi ise kendine yeni bir hedef edindi.

Ligi play-off oynayarak ve üst sıralarda yer alarak bitirmeyi amaçlayan ekip, gelecek müsabakaları için de son derece planlı hareket etmeye gayret ediyor.

Süper Lige Davet Aldı

2017-2018 sezonunun bitiminde gerçekleşen Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde play-off finali müsabakasında Mersin Basketbol ile karşı karşıya gelerek seriden 3-1 galip ayrılan ekip, Süper Lig’e çıkma şansını kaybetmişti. Fakat Yakın Doğu Üniversitesi’nin almış olduğu kararla faaliyetlerini durdurması sebebiyle, İzmit Basketbol ekibi, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Süper Lig için davet aldı.

Tarihinde ilk defa finale kalma başarısı gösteren ekip, müsabakadan mağlup olarak ayrılmış olsa da, yeni hedeflerinden vazgeçmeyerek yoluna devam ediyor.

31 puanla 5’inci basamakta yer alan İzmit Belelediyespor ekibi, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ni üst sıralarda bitirmek istiyor.