29 Mart 2023

Manu Ginobili Şöhretler Listesindeki Yerini Aldı

Arjantinli basketbol efsanesi Manu Ginobili, cumartesi günü yapılan törenle ‘Hall of Fame‘ listesindeki yerini aldı.

Ödülünü eski takım arkadaşı ve şöhretler listesine geçtiğimiz sene seçilen Tim Duncan tarafından alan Arjantinli yıldız, yaptığı konuşmada Tim Duncan ve eski koçu Gregg Popovich’e minnettarlığını dile getirdi.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada basketbola 6-7 yaşlarında başladığını belirten Ginobili, ailesinin koşulsuz desteğini gördüğünü belirtti.

Arjantinli oyuncu, San Antonio Spurs tarafından draft edildiği ana dönüp baktığında, bunun kendisini tamamen şaşırttığını ortaya koydu. Tüm NBA kariyerini birlikte geçirdiği Spurs ile dört NBA şampiyonluğu kazandı.

Ginobili, eski takım arkadaşları Tim Duncan ve Tony Parker’ın yanı sıra eski baş antrenörü Gregg Popovich için güzel sözler söyledi ve ayrıca San Antonio hanedanlığının habersiz üyelerinden bazılarından bahsetmek için zaman ayırdı. Ginobili, Arjantin Milli Takımı ile 2004 Atina Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan takım arkadaşlarını da andı.

Ginobili dışında, cumartesi günkü törende eski NBA oyuncusu ve 5 kez All-Star seçilen Tim Hardaway Jr yanı sıra Swin Cash ve Lindsay Whalen Hall of Fame seçilen isimler oldu.