29 Mart 2023

Lorenzo Brown: “Uzun Zamandır Burada Olmasam da Bu Adamlar Gibi Hissediyorum”

İspanya, uzun bir aradan sonra ilk kez EuroBasket son 16 turunda Litvanya karşısında favori değildi. Buna karşın, uluslararası tecrübeden yoksun sekiz oyuncudan kurulu kadrolarıyla Litvanya karşısında son 16 turunda geriden gelerek maçı uzatma sonunda 102-94 kazanmayı başardılar.

Maçın kahramanı kuşkusuz Litvanya karşısında 28 sayı, 8 asist ve 2 top çalma üreten takımın yeni yüzü Lorenzo Brown oldu. İspanya tarihinde ülke ile organik bir bağı olmayan ilk devşirme oyuncu olan Brown, yaz döneminde gerek medyadan gerekse başta kaptan Rudy Fernandez olmak üzere takım arkadaşlarının eleştirilerine maruz kaldı.

Litvanya maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan ABD’li oyun kurucu galibiyetle ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Uzun zamandır burada olmasam da, bu adamlar gibi hissediyorum… Birbirlerini çok uzun zamandır tanıyorlar ve beni de onlardan biri olarak içeri aldılar. Yani, onların deyimiyle “la familia” kardeşliğe sahip olmak harika bir duygu. Gerçekten bir aile.”

“Buraya geliyorum ve sıradan bir Amerikalıyım ve bu adamlar İspanyolca konuşuyor. Her gün öğreniyorum, bu yüzden şimdiye kadar öğrendiklerim ve bana nasıl davrandıkları inanılmaz. Dışarıdan gelen ses beni hiç rahatsız etmiyor. Sadece bu adamların benim hakkımda ne hissettikleri konusunda endişeleniyorum. Ve bu harika. Beni seviyorlar ve ben bu adamları seviyorum”.

eurohoops