29 Eylül 2023

Usman Garuba: Bizden Şüphe Eden İnsanları Hatırlıyorum”

İspanya, FIBA EuroBasket 2022 son 16 turunda dün Litvanya karşısında uzatma sonunda 102-94 kazanarak 2000 yılından bu yana uluslararası şampiyonlarda çeyrek final oynama geleneğini sürdürdü.

Litvanya karşısında parkede kaldığı 22 dakikada 8 sayı, 8 ribaunt ve 3 asist üreten Real Madird’in eski yıldızı Usman Garuba maçın ardından açıklamalarda bulundu.

2021 NBA draftinde Houston Rockets tarafından seçilen ve geçtiğimiz sezonun büyük bölümü yanı sıra İspanya’nın Avrupa Şampiyonası hazırlık dönemini de sakatlığından dolayı kaçıran genç yıldız şunları dile getirdi:

“Tecrübeli oyuncularımız biz İspanyol sporunun dövüş, enerji, pençe ve yoğunluktan oluştuğunu hatırlattı. Bizi diğer ülkelerden farklı kılan bu, herkesle gurur duyuyorum.”

İspanya milli takımlarının eski versiyonlarından daha zayıf bir grup olarak görülmesine rağmen, eski Real Madrid oyuncusu kadrosuna her zaman inandı:

“Bizden şüphe duyan, çeyrek finale çıkamayacağımızı söyleyen insanları hatırlıyorum. Şimdi belli ki çoğunluğa atlayacaklar. Ama yine de bizim için çalışmaya devam ediyoruz.”

eurohoops

İspanya çeyrek finalde Sırbistan İtalya eşleşmesinin galibiyle 14 eylül Çarşamba günü 18:15’te kozlarını paylaşacak.