27 Mayıs 2024
Onuralp Bitim

Pınar Karşıyaka Onuralp Bitim İçin Ödeme Yaptı

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle tüm basketbol liglerinin ‘Beyaz Sezon’ olarak ilan edilmesi, transfer için geniş bir süreci doğurdu. Gelecek sezonun hazırlıklarına son derece tempolu bir şekilde devam eden ekiplerde biri de bu anlamda Pınar Karşıyaka oldu. Kulüpte, alacaklarını alamamış olması nedeniyle Basketbol Federasyon kanalı ile ihtar çeken forvet Onuralp Bitim için ise ödeme yapıldığı öğrenildi.

Gelecek sezonun hazırlıklarına devam eden Pınar Karşıyaka ekibi, özellikle yeni sezon için iç transferle kadroyu tamamlamayı planlıyor. Koronavirüs salgınının neden olduğu ekonomik kriz sebebiyle transfer piyasasındaki fiyat değişimi ve sezonun tescili gibi durumlar da kulüpleri zor duruma soktu.

Bu süreçte iç transfer görüşmelerine devam eden Pınar Karşıyaka ekibi de, forvet Onuralp Bitim için ödeme yaptı. Edinilen bilgilere göre milli basketbolcunun alacaklarını tahsil edemediği için Basketbol Federasyonu aracılıyla kulübe ihtar çektiği öğrenildi.

Anadolu Efes’ten Kadroya Dahil Olmuştu

Başarılı oyuncunun, Basketbol Federasyonu kanalındaki başvurusuna ise ihtarın yasal süreç içerisinde çekilememesi üzerine yeşil kırmızılılardan itiraz geldi. Oyuncunun alacağı ödemenin yapılmasıyla da durumun  çözüme kavuştuğu bilgisi edinildi.

Sezon başlangıcında Anadolu Efes ekibinde kadroya dahil olan 21 yaşındaki sporcu, Pınar Karşıyaka ile 1 senelik sözleşmeye imza atmıştı. Karşıyaka forması ile All-Star 2020’de smaç şampiyonluğu da yaşayan oyuncu, bu sezon 4.6 sayı ve 1.7 ribaund ortalamalarına sahipti.

Güncel Yazılar