26 Mayıs 2024
Cedi Osman

Cedi Osman Türk Halkına Koronavirüs Tedbirleri İçin Seslendi

Milli basketbolcumuz olan ve Amerika Basketbol Ligi takımlarından Cleveland Cavaliers forması terleten Cedi Osman, evde kal çağrısı yaptı.

Amerika Basketbol Ligi ekiplerinden biri olan Cleveland Cavaliers’te forma terleten Cedi Osman, Türkiye’deki vatandaş için seslenerek evde kal çağrısı yaptı. NBA internet sitesi üzerinden paylaşılan videoda, ülkesindeki vatandaşlara seslenen milli basketbolcu, yeni tip koronavirüs önlemleri için Türk halkının zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmaması için uyarıda bulundu.

Küresel bir salgın hastalık halini alan yeni tip koronavirüs, tüm dünyayı etkilediği gibi Türkiye’yi de olumsuz yönde etkiliyor. On binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan ve yarım milyondan fazla insana bulaşan yeni tip koronavirüs için de milli basketbolcu olan ve Amerika Basketbol Ligi ekiplerinden Cleveland Cavaliers ekibinde forma giyen Cedi Osman, Türk halkı için seslendi.

Sağlıklı Yarınlar Dilekleriyle

Virüsün yayılmasının engellenmesi adına her şeyin yapılması gerektiğine dikkat çeken milli sporcumuz, hapşurulduğunda veya öksürüldüğünde bir peçetenin kullanılması gerektiğini ve sonrasında da o peçetenin çöpe atılması gerektiğini vurguladı.

Bu süreçte ayrıca, kapı kolları, telefon ve anahtar gibi çok fazla temas edilen yerlerin de düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerektiğine vurgu yapan Osman, herhangi bir hastalık belirtisi olduğunda da hastane haricinde evde kalınması gerektiğine dikkat çekerek sağlıklı yarınlar dileklerinde bulundu.