26 Mayıs 2024

Doc Rivers, Lebron’u Övgülere Boğdu

Los Angeles Clippers‘ın başarılı koçu Doc Rivers, konferans şampiyonluğu yolundaki ezeli rakipleri Los Angeles Lakers‘ın süper yıldızı Lebron James‘i adeta övgülere boğdu.

Geçtiğimiz yaz tüm taşların yerinden oynadığı NBA’de artık, ligin rotasını Los Angeles kentinin iki takımı belirleyecek.

Clippers, Leonard ve George gibi iki yıldızı bünyesine katarken, Lakers ise Lebron ile Davis ikilisinin liderliğinde kaliteli bir kadro kurdu. Her ne kadar sezonunun kalan kısmı hakkında bir netlik olmasa da tüm basketbolseverler onların konferans finalinde karşı karşıya gelmesini bekliyorlar 4 gözle.

Tecrübeli koç Rivers, Sports Illustrated’e verdiği röportajda ezeli rakibi Lakers’ın süper yıldızı Lebron’u övgülere boğdu.

LeBron’un vücuduna sahip ligde birçok oyuncu var ama ligdeki kimse onun aklına sahip değil.

Lakers’da takıma tam anlamıyla liderlik eden Lebron, 35 yaşına gelmiş olmasına rağmen halen süper yıldız performansı ortaya koyuyor. Hem Davis ve diğer takım arkadaşlarını pasları ile beslerken hem de hücumda tartışmasız takımının en önemli silahı konumunda. Son yıllarda NBA’in en komple yıldızı olan Kral, oyunun iki alanında da halen gençlere taş çıkartan fiziği ve enerjisi ile parmak ıssırtıyor.