16 Nisan 2024
NBA

Russell Westbrook’un Covid-19 Testi Pozitif Çıktı!

Houston Rockets’ın yıldız oyuncusu Russell Westbrook’un covid-19 testi pozitif çıktı. All-star oyun kurucu konuya ilişkin yaptığı açıklamada Orlando’ya gitmeden önce yaptırdığı testin pozitif çıktığını belirtirken en kısa zamanda sağlığına kavuşup takımla birlikte antrenmanlara katılmak istediğini dile getirdi.

Konuya ilişkin olarak Twitter ve Instagram hesabından paylaşımda bulunan Russell Westbrook şu ifadeleri kullandı:

“Takımla birlikte Orlando’ya gitmeden önce yaptırdığım covid-19 testi pozitif çıktı. Şu anda kendimi karantinaya aldım ve kendimi iyi hissediyorum. Hepinize iyi dilekleriniz ve desteğiniz için teşekkür ederim. Takım arkadaşlarıma katılmayı dört gözle bekliyorum. Lütfen bu virüsü ciddiye alın.”

Yıldız oyuncunun takıma katılabilmesi için NBA protokolleri gereği yaptıracağı iki testin temiz çıkması gerekiyor.

Öte yandan Orlando’da antrenmanlarını sürdüren Houston Rockets cephesinde koç Mike D’Antoni zoom üzerinden basına verdiği demeçte henüz kampa katılmayan James Harden ve Luc Mbah A Moute’nin durumları hakkında konuştu. İki oyuncunun da en kısa sürede protokolleri yerine getirip takıma katılacağını belirten Mike D’Antoni bu durumun takımı olumsuz etkilemesine izin vermeyeceklerini dile getirdi.    

7 thoughts on “Russell Westbrook’un Covid-19 Testi Pozitif Çıktı!

  1. Houston için büyük kayıp. Harden gene tek başına kaldı. NBA yönetimi de bu konularda çok hassas. Acaba takıma dönmesine izin verilir mi ?

      1. Bu adamların fizik gücü o kadar yüksek ki, eğer başka bir etkenleri yoksa coronayı sakız gibi, çiğneyip atacaklardır.

  2. Şimdi Hardan’da corono virüse yakalandı haberleri var. Ozaman Houston büyük sıkıntı yaşar.

  3. Harden ve Luc Mbah’ın durumları bilinmiyor. Westbrook ise kendi kendine karantina halinde. İki yada üç hafta içinde takıma katılmaları bekleniyor. Ancak Houston için işler daha da kötü gidemezdi.

    1. Westbrook’un durumunun oldukça iyi olduğu belirtildi. Hatta kişisel idmanlarını oldukça yüksek seviyelere çıkarmış.

Comments are closed.