18 Nisan 2024

Smart’dan da İyi Haber Geldi

NBA oyuncuları arasında coronavirüse yakalanan isimlerden olan Boston Celtics‘in guardı Marcus Smart, hastalığı yendiğini açıkladı.

11 Mart gecesi Utah Jazz’ın Fransız yıldızı Gobert’in testinin pozitif çıkmasının ardından NBA yönetimi sezonu askıya almıştı. Bu olaydan bir kaç gün sonra da Smart’ın testi pozitif çıkmıştı.

Şahsi twitter hesabından açıklamalarda bulunan Smart şu ifadeleri kullandı:

İki gün önce sağlık yetkilileri tarafından hastalığı atlattığım söylendi. Herkese bu dönemde ettikleri dualar ve iyi dilekleri için teşekkür ederim. Bu virüsten kötü etkilenen herkes için ben de aynısını yapmaya devam ediyorum. Güvende kalmaya devam edin, sevgiler!

Geçtiğimiz günlerde ise Smart’ın koçu Stevens, videokonferans aracılığıyla mini bir basın toplantısı yapmış ve oyuncusunun çok iyi durumda olduğunu dile getirmişti:

Smart kendini çok iyi hissediyor. Görüşme esnasında sürekli şakalar yaptı. Görüşmede koçları kovarak takım arkadaşlarıyla kendi aralarında sohbet etmek istediklerini bile söyledi.

Böylelikle, Gobert, Mitchell ve Wood’un ardından Smart’tan da iyi haber gelmiş oldu. Umarım darısı Durant ve diğer takımlarda yer alan çalışanlar artı ismi açıklanmayan oyuncuların başına olur. ABD’de salgının nasıl hızlı hareket ettiğini düşünürsek NBA yönetimin çok zamanında, erken ve doğru bir karar alarak ligleri ertelediğini tekrar görebiliyoruz.